Informace o našem oddílu:

Kdo jsme aneb trocha historie.

Oddíl Delfíni vznikl v roce 1974 jako turistický oddíl při PS ZŠ nám. 28 října v Brně, kde existoval do roku 1989. Po sametové revoluci pokračuje v činnosti pod záštitou Klubu českých turistů. Od roku 1992 se stal náš oddíl rozhodl stát se rovněž členem Asociace TOM ČR, pod jejíž hlavičkou funguje dodnes.

Kolik nás je.

Zpočátku měl oddíl jen asi 30 členů. V posledních letech se ustálil jejich počet přibližně na 70-ti členech.

Kde nás můžete najít – místa kde se scházíme.

Město Brno nám pronajalo prostory v suterénu Základní školy na ulici Rašínové, kde je naše sídlo a je tam nyní i naše klubovna. Od roku 2006 máme v pronájmu také pozemek s nezbytným zázemím u řeky Svratky na ulici Veslařské, poblíž mostu mezi Jundrovem a Žabovřesky - zde se rovněž scházíme, jezdíme na lodích a děláme zde další oddílovou činnost. Naši klubovnu na Rašínové s námi využívá oddíl Kasiopea, náš spřátelený oddíl a dlouholetý souputník naší činnosti. Naši klubovnu využilo v minulosti i několik mimobrněnských oddílů k přespání při návštěvě našeho města.

A co vlastně děláme?

Scházíme se každý týden na družinovkách (ty trvají dvě hodiny) v klubovně, přes léto v parku nebo na hřišti či u vody, kde hrajeme celou řadu her, sportujeme, učíme děti základním tábornickým, zálesáckým a turistickým dovednostem, zpíváme, soutěžíme, ale také pracujeme.

Děláme všechno pro to, aby se děti v oddíle naučily znalostem a dovednostem, které se jim v životě budou hodit a které rozšíří jejich obecné povědomí o světě, přírodě a lidech. Snažíme se, aby se děti chovaly pěkně k sobě navzájem, respektovali autoritu, ale zároveň se nebály říci vlastní názor a především, aby si vybudovaly kladný vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Každý měsíc vyrážíme nejméně jednou na výpravu někam do přírody, ale také za poznáním historie měst a kulturních památek naší krásné vlasti. V zimních měsících jezdíme na základny našeho spolku, ale i na turistické základny DDM a jiných oddílů. Každý rok celoroční činnost vrcholí letním třítýdenním táborem, pro který využíváme naší základny u říčky Rokytné nedaleko obce Tavíkovice, kterou vlastníme od roku 1984 a postupně ji budujeme.

Na kolech jsme úspěšně zdolali Jižní Moravu – oblast Pálavy, Lednicko - Valtický areál, byli jsme u soutoku Dyje a Moravy a též v oblasti Veselí nad Moravou, Ždánic a Strážnice. Při pěších výpravách jsme v posledních letech navštívili Adršpach a Broumovské stěny. V zimním období jezdíme lyžovat na hory - byli jsme v Jizerských horách, v Krkonoších, na Šumavě, v Jeseníkách, Beskydách, Hostýnských vrších, ale i na Slovensku v Bílých Karpatech.


O naší činnosti vypovídají naše oddílové fotokroniky. K informování veřejnosti i členů oddílu slouží naše výkladní skříň u klubovny na Rašínové a nástěnka u vchodu do naší klubovny na Veslařské, případně webové stránky. Výše členských a oddílových příspěvků činí 340,- Kč včetně Eurobeds karty za kalendářní rok. Pokud jsou v oddíle sourozenci tak druhému  a dalšímu členu poskytujeme slevu 100,- na oddílových příspěvcích. Výhodou členství je automatické úrazové pojištění a účast na akcích, možnost čerpání státních dotací a bezplatné půjčování oddílového materiálu. Členové přispívají na víkendové akce (doprava, ubytování, strava, vstupy), kromě toho však naši oddílovou činnost podporuje naše ústředí A-TOMu formou dotací od Ministerstva školství a dále naši činnost podporuje město Brno opět formou dotací na činnost zprostředkovanou prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Všechny informace, týkající se akcí oddílu dostávají děti v písemném vyhotovení či e-mailem s dostatečným předstihem a také jsou k dispozici na našich webových stránkách.

 

Pokud jste na těchto řádcích nenašli odpovědi na Vaše otázky ohledně členství, neváhejte nám napsat. Snadný formulář nebo kontaktní údaje naleznete v sekci "Kontakt".